Psihoterapija

V sklopu svoje prakse izvajam individualno, partnersko in družinsko obravnavo. Psihoterapija je namenjena vsem, ki ste se v določenem trenutku znašli v težavah, hkrati pa je namenjena tudi vsem, ki si želite izboljšati kakovost svojega življenja in odnosov. Gre namreč za varen prostor, ki omogoča raziskovanje, sprejemanje in rast. Združitev dveh starogrških besed »psyche« in »therapeia« pomeni zdravljenje duše, kar dandanes enačimo z zdravljenjem duševnih težav in stisk. Med številnimi težavami, zaradi katerih osebe poiščejo psihoterapevtsko pomoč, so najpogostejše:

  • težave v odnosih
  • izgorelost
  • tesnoba
  • depresija
  • težave s spanjem
  • motnje hranjenja
  • pihosomatske težave
  • žalovanje
  • večje življenjske spremembe
  • slaba samopodoba
  • samopoškodovanje
  • izguba smisla, identitete, motivacije
  • zasvojenosti
  • travme

Sama rada poudarjam, da za obisk psihoterapije ni potrebna diagnoza, saj je psihoterapevtski prostor odprt vsem, ki si želijo v svoje življenje vnesti večjo mero samozavedanja, uravnoteženosti in sočutja. Iz raznoraznih razlogov, kot na primer strah pred stigmatizacijo, izogibanje spremembi ali upanje, da se bodo težave rešile same od sebe, se posamezniki pogosto odločijo za psihoterapijo, ko so težave ali simptomi že zelo izraziti in imajo močan vpliv na vsakdanje življenje in delovanje. Če ste se znašli v stiski in ne veste kako naprej, bi vam rada rekla le tole: ne rabite več iti sami skozi vse to.

 

Kaj lahko pričakujete na najinih srečanjih?

Moj cilj je nuditi vam varen prostor, v katerem lahko raziskujete svoje doživljanje in se vsaj eno uro tedensko posvetite le sebi. Podpirala vas bom k iskanju uvidov ter k razumevanju in sprejemanju občutkov v zvezi z vašimi aktualnimi težavami. V psihoterapiji boste imeli možnost predelovanja raznih tem in raziskovanja novih strategij soočanja z življenjskimi izzivi. Pri tem sledim vašemu tempu in potrebam, saj trdno verjamem, da je terapevtova naloga sopotništvo in ne vsiljevanje nekega protokola.

Pogosto smo ljudje preveč kritični do sebe in se oklepamo raznih disfunkcionalnih prepričanj glede tega, kdo smo. Ključno je, da počasi začnemo spreminjati to sliko, zato klientom pomagam zgraditi jasnejšo in sočutnejšo podobo o sebi – takšno, ki omogoča ozdravljenje. Pri svojem delu se poleg pogovora na željo klienta poslužujem še drugih tehnik, pri čemer rada poudarjam, da je najino skupno delo usmerjeno v iskanje rešitev. Prav ta usmeritev namreč krepi občutek opolnomočenja in napredovanja.

Ker sta telo in psiha povezana, je zame smiselno vključiti v delo tudi telesno raven, saj s tem lahko izboljšujemo psiho-fizično ravnovesje. Klientom pomagam najti nove načine soočanja z vsakdanjimi izzivi in stresnimi situacijami, in sicer takšne, ki blagodejno vplivajo bodisi telo kot na psiho (na primer učenje čuječnosti ali relaksacijskih tehnik).

Kljub temu, da je terapija pogosto videna kot garanje, jamranje in trpljenje, imam sama precej drugačno vizijo, ki se jo trudim udejanjati v svojem vsakdanjem delu. Res je, da se v psihoterapiji večinoma dotikamo bolečih vsebin, a se tudi učimo številnih novih veščin: sočutja, poguma, postavljanja mej, skrbi zase, ljubezni... Skozi terapevtski odnos, ki zdravi, imamo možnost korektivne izkušnje, ki ne pripomore le k odpravljanju težav in motečih simptomov, pač pa nas popelje bližje končnemu cilju psihoterapije: izboljšati kvaliteto svojega življenja.

 

Tehnične informacije

Psihoterapijo izvajam v živo ali online. Ponavadi potekajo srečanja enkrat tedensko po vnaprej dogovorjenem terminu. V primeru odpovedi ste naprošeni, da to sporočite vsaj 24 ur prej, drugače se storitev zaračuna.

Cena: individualna psihoterapija 60 eur; partnerska ali družinska psihoterapija 75 eur.